Ulubiona kawa w 30 sekund

Masz wrażenie, że twoja kawa każdego dnia smakuje nieco inaczej? Chcesz codziennie delektować się identycznym aromatem ulubionego napoju? Mamy idealne rozwiązanie! Kawa w saszetkach. Świetnie nadaje się do domu, biura, a nawet małej gastronomii. Na jej korzyść przemawia również fakt, że aby ją przygotować, potrzebujemy  zaledwie… 30 sekund.

Kawa jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych napojów w naszym kraju. Według badania ośrodka Euromonitor International, w naszym kraju rocznie jedna osoba spożywa około… 3 kilogramów.

Nowy sposób parzenia kawy

Powoli w przeszłość odchodzi polski sposób zalewania mielonej kawy wrzątkiem z czajnika. Chętnie sięgamy po tę z ekspresu – w ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się kawa w saszetkach. Okrągłe torebki na pierwszy rzut oka przypominają bardziej herbatę. Kawa senseo charakteryzuje się tym, że każda saszetka ma idealnie dobraną ilość ziaren – zawiera dokładnie 7 gramów. Napój ma więc powtarzalność mocy, smaku i aromatu i dzięki temu smakuje tak samo wyśmienicie, i tak samo idealnie. Kawa w saszetkach może być używana wyłącznie w specjalnych ekspresach ciśnieniowych. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że aby ją zaparzyć, potrzebujemy zaledwie… 30 sekund. Na dodatek jest bardzo prosta w przygotowaniu, przy zachowaniu maksimum czystości – nie mielimy jej i nie brudzimy ekspresu. Poza tym ziarna kawy nie stykają się w żaden sposób z chemicznym, plastikowym opakowaniem – są umieszczane w saszetce z bibuły filtracyjnej, która ulega pełnej biodegradacji i może nawet służyć jako nawóz do kwiatków.

Kawę w saszetkach możemy kupić w pojedynczych lub zbiorczych opakowaniach foliowych. A, że rodzajów jest całe mnóstwo to możemy postawić na jeden ulubiony smak lub stworzyć oryginalny zestaw składający się z różnych – od bezkofeinowych przez łagodne, a na mocno palonych kończąc. Dodatkowo, hermetyczne opakowanie pozwala na zatrzymanie aromatu do czasu użycia odpowiedniej saszetki. Z tego też powodu sprawdzą się one zarówno w domu, biurze, czy też małej gastronomii.