Sposoby na piękne paznokcie

woman-349925_640Łamliwe i rozdwajające się paznokcie to częsty problem dotykający wiele osób. Istnieje wiele przyczyn tego stanu rzeczy, jednak wszystkie sprowadzają się do jednego: braku podstawowych witamin przyjmowanych w dobrze zbilansowanych posiłkach oraz dzięki codziennej domowej pielęgnacji i zabiegom w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Piękne i zdrowe paznokcie wymagają uwagi oraz systematyczności. Odpowiednie nawyki wzmocnią je oraz pomogą odbudować płytkę.

Co osłabia płytkę paznokcia?

Codzienne czynności mogą skutecznie osłabić paznokcie, zwłaszcza, jeżeli wykonywana praca wiąże się z częstym wystawianiem ich na działanie wody, detergentów czy wiatru. Poza tym, nawet jesienią i zimą, kiedy temperatura spada, można zaobserwować wysychające naokoło paznokcia skórki. Czynniki osłabiające ich stan to właśnie zmiany temperatury, wystawianie ich na wyjątkowe gorąco lub zimno, stosowanie chemii bez rękawiczek, promienie słoneczne, chlorowana woda itd. To czynniki zewnętrzne. Warto jednak przyglądać się płytkom, bo bardzo często ich kiepski stan jest powodowany chorobami narządów wewnętrznych, nieprawidłową przemianą materii albo niedoborem pewnych witamin.

Jak dbać o paznokcie?

Podstawową kwestię stanowi zdrowa dieta, oparta na warzywach i owocach, zdrowych tłuszczach zawartych w rybach i orzechach oraz dobrych węglowodanach pochodzących z ciemnego ryżu i makaronu, kasz oraz razowego chleba. Duże znaczenie mają produkty zawierające potas, wapń, żelazo, białko, cynk i magnez oraz witaminy z grupy B. Swoją codzienną dietę można wzbogacić ziołowymi suplementami. Drugi, równie ważny czynnik to systematyczna pielęgnacja. Krem do paznokci powinien zostać nieodłącznym elementem wyposażenia torebki. Natomiast stosowanie odżywki do paznokci raz na jakiś czas wzmocni je i zregeneruje. Warto malować płytkę regularnie, bo stosowanie lakierów zapobiega łamaniu się paznokci i utwardza je. Można również poszukać w sieci domowych sposobów pielęgnacji dłoni. Jednym z przykładów jest kuracja oliwą z oliwek. Wystarczy zanurzyć dłonie w ciepłej oliwie na ok. 10 minut, a następnie posmarować kremem.

O skórę dłoni oraz paznokci skutecznie zadba kosmetyczka. Warto odszukać w mieście najlepszy polecany salon i oddać się w ręce wykwalifikowanego personelu. W dobrych gabinetach można korzystać z bogatej oferty menicure i pedicure oraz różnego rodzaju zabiegów, takich jak peeling czy kąpiel w parafinie. Dzięki temu zadbane i odżywione płytki zyskają ostateczny, piękny i zdrowy wygląd.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easynails.pl/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.