Poznaj wszystkie rodzaje peelingów

Gabinety kosmetyczne oferują różne rodzaje peelingów, które dostosowane są do potrzeb naszej skóry. Korzystając z tego typu zabiegów możemy walczyć ze starzeniem skóry czy zminimalizować trądzik. Jakie są rodzaje peelingów?

Peelingi mechaniczne

Są to zabiegi wykonywane przy użyciu urządzeń lub preparatów, które ścierają naskórek. Można tu wyróżnić m. in. tarcze korundowe, kryształki korundu lub tarcze diamentowe. Do peelingów mechanicznych należy również zabieg dermabrazji. Takie peelingi polecane są do skóry tłustej oraz cery trądzikowej. Co ważne, te zabiegi sprawdzają się nie tylko w wygładzaniu skóry i usuwaniu blizn potrądzikowych, ale także w usuwaniu pozostałości po tatuażach. Peeling mechaniczny możemy zrobić sobie również w domu, używając specjalnych preparatów z drobinkami.

Peelingi fizyczne

Zalicza się tu także zabiegi wykonywane laserem, z wykorzystaniem ciekłego azotu, podtlenku azotu, dwutlenku węgla, a także peeling kawitacyjny (ultradźwiękami). Jak widać, pole do popisu jest tu naprawdę duże.

Peelingi chemiczne i enzymatyczne

Peelingi chemiczne to zabiegi, przy których wykorzystuje się różne substancje chemiczne. Zalicza się tu głównie kwasy naturalne (AHA), a także kwasy BHA, TCA, czy fenol, będący bardzo silnym środkiem chemicznym. W zależności od zastosowanego kwasu, jego mocy oraz pH można wykonywać peelingi powierzchniowe i głębokie. Musimy jednak pamiętać, że po takim zabiegu najlepiej wziąć sobie urlop, ponieważ wymaga on długiego procesu gojenia się skóry. Jeśli chcecie wybrać się na peeling kwasami (Wrocław), zajrzyjcie na stronę: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami.

Preparaty do wykonywania peelingów enzymatycznych zawierają w swoim składzie enzymy pochodzenia zwierzęcego (trypsyna, pepsyna), a także roślinnego (bromelia, papaina).

Peelingi ziołowe

Do ich wykonania stosuje się mieszanki zawierające różne zioła, składniki mineralne, a także enzymy i witaminy. Przede wszystkim celem takiego zabiegu jest poprawienie elastyczności, napięcia i jędrności skóry. Często stosowane są przez kobiety borykające się z cellulitem, rozstępami czy z wiotczejącą skórą.