Odwiedź północ Europy – warto!

Szwecja - polnoc euJeśli w dalszym ciągu nie wiemy gdzie wybrać się na wakacje, a nie chcemy wybierać tak oczywistych miejsc jak wypoczynek na greckich lub egipskich plażach, warto zastanowić się nad podróżą na północ Europy.

Wiele biur podróży oferuje nam różnego rodzaju wycieczki np. samolotowe do Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii i innych krajów nadbałtyckich. Jest to świetna alternatywa dla ludzi chcących zwiedzić mało znane miejsca oraz chcących poobcować z naturą.

Ciekawą propozycją jest zwiedzenie w trakcie jednego wyjazdu Helsinek (stolicy Finlandii) oraz Tallina (stolicy Estonii). Program takiej wycieczki zazwyczaj wygląda tak, że lecimy samolotem do Helsinek i po zakwaterowaniu się w hotelu oraz odpoczynku (ewentualnie na drugi dzień) rozpoczynamy zwiedzanie. Helsinki są miastem nowoczesnym, nastawionym na postęp techniczny, w którym zdecydowanie poczujemy fiński charakter. Warto zobaczyć tam Plac Senacki, Katedrę Luterańską, Pałac Prezydencki oraz Kościół w Skale. Wszystko możemy zwiedzić nawet w jeden dzień- wszystko zależy jaki program wycieczki sobie wybierzemy.

Po intensywnym zwiedzaniu i nocnym wypoczynku czeka nas rejs promem do Tallina. Miasto to jest zwane Florencją Północy i żyje w swoim własnym średniowiecznym rytmie. Posiada on piękną średniowieczną starówkę, która jest wpisana na listę UNESCO. W Tallinie znajdziemy potężne fortyfikacje miejskie z licznymi wieżyczkami i basztami, zamek Toompea, który obecnie jest siedzibą parlamentu oraz Cerkiew Aleksandra Newskiego. To oczywiście tylko niektóre atrakcje warte uwagi. Następnie wracamy promem do Helsinek, skąd na następny dzień wylatujemy do Polski.

Tego typu wycieczka samolotowa jest propozycją dla ludzi chcących zobaczyć coś nowego i odmiennego, a naprawdę warto.