Nieprzewidziane sytuacje na drodze

Najlepsza pomoc drogowa

Nawet doświadczeni kierowcy nieraz spotykają się z nieprzyjemnymi sytuacjami na drodze, takimi jak awarie czy wypadki. Czasem są to tylko drobne usterki, które można, przy wsparciu mechanika, usunąć od ręki. Niestety, zdarza się również, że konieczne jest odholowanie pojazdu do serwisu.

Kiedy samochód nie chce ruszyć…
Wychodzimy z domu, spiesząc się do pracy, a auto z nieznanych przyczyn po prostu nie chce ruszyć z miejsca. To koszmar każdego kierowcy, stres, nerwy, telefony do pracy, do znajomych mechaników, w końcu do pomocy drogowej. Czasami przyczyna jest banalna, na przykład rozładowany akumulator. Pomoc drogowa może nam pomóc usunąć usterkę na bieżąco, dzięki czemu możemy spokojnie, choć z niewielkim opóźnieniem wyruszyć do pracy. A jeśli sytuacja okaże się poważna, pomogą odholować pojazd do serwisu, gdzie zajmą się nim fachowcy.

Wypadek na drodze
Na polskich drogach porusza się coraz więcej pojazdów. Czasem ciężko przewidzieć, co zrobi druga osoba i zdarzają się stłuczki lub różne inne wypadki. W takich sytuacjach przede wszystkim trzeba zachować spokój i określić, czy nikt z pasażerów nie ucierpiał, a jeśli tak, to wezwać pogotowie. Nierzadko konieczna jest pomoc policji. Niezależnie od przebiegu wypadku, czy była to większa stłuczka czy też samochód wpadł do rowu, zawsze pozostaje problem, co zrobić z uszkodzonym samochodem. W tego typu sytuacjach niezbędna jest pomoc drogowa, dzięki której pojazd zostanie usunięty z drogi lub wyciągnięty z rowu i przewieziony w odpowiednie miejsce na przykład na lawecie.

Jak się zabezpieczyć?
Wiedząc, że na drodze mogą się wydarzyć różne sytuacje, warto wyposażyć się w numer telefonu do pomocy drogowej z miasta, w którym najczęściej się poruszamy. Dzięki temu możemy wcześniej zapoznać się z ofertą różnych firm i wybrać tę najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb. Na przykład jeśli zależy nam na tym, by koszt był niewielki, można najpierw porównać ceny. W sytuacji awarii zwykle nie ma na to czasu. Dbając o to wcześniej, zanim wyruszymy w trasę, możemy być pewni, że usługi z których trzeba będzie skorzystać nie przekroczą naszych możliwości finansowych.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.