Najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem

sea-193803_640Korzystając z urlopu pewnie większość z nas zdecyduje (albo już zdecydowała) się na coroczny wyjazd nad polskie morze. I chociaż z jednej strony mamy fanów zagranicznych wycieczek, którzy wolą egzotykę w cenie podobnej do wakacji w Polsce, to z drugiej znajduje się Bałtyk i niesamowite wybrzeże pełne niespodzianek i atrakcji. Dzięki temu niezapomniane wakacje może przeżyć każdy, wystarczy wybrać odpowiednie miejsce. Imprezy w Mielnie, rodzinna rozrywka na Helu, czy w pensjonatach w Rewalu z niesamowitymi zabytkami sztuki sakralnej? Warto poznać najbardziej urokliwe miejsca i poszukać miejsca noclegowego, bo ośrodki i pensjonaty już niedługo będą przeżywały prawdziwe oblężenie.

Nastawieni na zwiedzanie i relaks powinni za cel podróży wybrać gminę Rewal. Wybrzeże w Niechorzu można poznać po trzech charakterystycznych molach oraz pięknych, szerokich i piaszczystych plażach. Warto tam pojechać ze względu na latarnię morską z II poł XIX wieku. Wieża ma 45 metrów wysokości, co zapewnia zasięg światła do 23 mil morskich i niesamowite widoki. Obowiązkiem jest zwiedzenie kościoła w Trzęsaczu, zbudowanego w okolicach 1250 roku, z którego, przez podmywanie brzegu przez morze, została jedynie południowa ściana. Ruiny tego gotyckiego kościoła można podziwiać z platformy widokowej. Natomiast przez Rewal przejeżdża piękna retro-kolejka wąskotorowa.

Wybierając się na rodzinne wakacje warto rozważyć wakacje na Helu. Świetne warunki surfingowe, przepiękne plaże oraz okalające je lasy i mnóstwo atrakcji dla maluchów, z sympatycznymi fokami na czele. Warto poświęcić chwilę na spacer po rynku, gdzie zachowało się wiele malowniczych, pięknie zachowanych chat rybackich.

Popularnym miejscem nad Bałtykiem jest Mielno. To wspaniałe miejsce dla całych rodzin, charakteryzujące się czystymi i bezpiecznymi plażami. Poza nimi, turyści mogą cieszyć się pięknym jeziorem Jamno (i możliwością wynajęcia domku pływającego po jego wodach). Do Mielna chętnie wybierają się także studenci i wszyscy, którzy na wakacjach chcą zaszaleć – to miasto słynące z największej ilości klubów i codziennymi imprezami do białego rana.

Pensjonaty w Rewalu dla siebie i znajomych warto wynająć w Dębkach, jeżeli zależy nam na relaksie, pięknych plażach i niesamowitych widokach. Do szczególnie urokliwych miejsc należy plaża u ujścia rzeki Piaśnicy.