Manicure Japoński czyli zdrowe paznokcie

woman-422706_640Estetyczne paznokcie dobrze świadczą o każdym człowieku. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nakładanie różnokolorowych lakierów nie jest jednak wystarczającym zabiegiem.

Należy pamiętać, że aby płytka była zdrowa, trzeba dostarczać jej określone wartości odżywcze. Dzięki temu paznokcie nie będą łamliwe i zapobiegniemy ich rozdwajaniu się. Wzmacnianie nie musi jednak polegać na nałożeniu przezroczystej odżywki. Zabieg może przynieść również efekty widoczne dla oka i poprawić koloryt paznokci. W tym celu stosuje się japoński manicure.

Przygotowanie paznokci

Każdy manicure wymaga odpowiedniego przygotowania. Znajdujący się na paznokciach lakier należy usunąć za pomocą zmywacza i płatków kosmetycznych. Płytki muszą być dokładnie oczyszczone, zarówno przy skórkach jak i przy opuszce palca.

Następnie nacieramy skórki odpowiednim olejkiem i żelem. Przy użyciu cążków, usuwamy skórki, tak aby odsłonić całą powierzchnię paznokcia. Piłowanie powinno polegać na jednostronnych ruchach pilnika, z lewej do prawej. Jeśli będziemy przesuwać pilnik w te i z powrotem, płytki będą się rozdwajać i łamać.

Japoński manicure

Zamierzony efekt otrzymamy jedynie w salonie kosmetycznym. Cały zabieg trwa około 30 minut. Polega on na wmasowaniu w paznokcie odżywczych substancji. Początkowo nakładamy pastę, wcieramy ją energicznymi ruchami.

Aby zapobiec jej ścieraniu, zakrywamy ją warstwą pudru. Obydwie substancję zawierają pyłek pszczeli, kreatynę, krzemionkę  z morza japońskiego, oraz witaminy A i E. Wszystkie te składniki mają zbawienny wpływ na nasze paznokcie. Puder zostaje pokryty warstwą odżywczej oliwki. Oprócz poprawy kolorytu, otrzymujemy także efekt głębokiego nawilżenia. Zabieg jest przeznaczony dla osób, których paznokcie są kruche, łamliwe, nierówne lub rozdwajające się. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Aby osiągnąć lepsze rezultaty, zaleca się wizyty w salonie kosmetycznym raz na dwa tygodnie.

Codzienna pielęgnacja i upiększanie mogą się okazać uciążliwe. Dlatego warto jest stosować odpowiednie zabiegi. Aby zapoznać się z wyborem metod zdobienia naszych paznokci, warto zapoznać się z ofertą Easy Nails.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.