Jak wybrać dobrą szkołę językową?

board-64269_640Jeżeli chcemy nauczyć się języka angielskiego, najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest zapisanie się na zajęcia do szkoły językowej. Częstochowa i okolice oferują ich kilkanaście. Którą z nich wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Jakie warunki powinna spełniać idealna szkoła angielskiego?

Sprawdzonym sposobem jest poszukanie odpowiedzi wśród znajomych. Nauka języków jest popularna i modna, dlatego na pewno znajdzie się ktoś, kto poleci nam dobry i sprawdzony adres. Innym wyznacznikiem może być cena – jednak ten sposób rzadko kiedy okazuje się trafny. Co z tego, że trafiliśmy na najtańszy lub najdroższy kurs w mieście, jeżeli okazuje się, że zajęcia mamy w godzinach pracy, a sama szkoła znajduje się na drugim końcu miasta? Najlepiej dokładnie zapoznać się z ofertą, jaką dana szkoła angielskiego przedstawia w sieci. Weźmy pod uwagę godziny zajęć, wielkość grup, miejsce, w którym znajduje się szkoła, czy mamy do niej łatwy i szybki dojazd, czy znajduje się w drodze z/do pracy. Zorganizujmy wszystko tak, aby nic nie stało nam na przeszkodzie w udziale w zajęciach, w przeciwnym razie po prostu się na nich nie pojawimy (to nie szkoła lub studia, gdzie obecność jest obowiązkowa). Jeżeli nie pasują nam godziny, zorientujmy się, czy istnieje możliwość ich modyfikacji, czy możemy wybrać zajęcia indywidualne lub online. Dobrze jest porozmawiać osobiście z osobą pracującą w szkole, zapytać jak dokładnie wyglądają lekcje, czy biorą w nich udział lektorzy, czy w cenie kursu znajdują się także pomoce takie jak podręczniki. Istnieją szkoły oferujące udział w jednej lub dwóch pokazowych godzinach zajęć za darmo. Dzięki temu ostatecznie możemy przekonać się, czy są to zajęcia dla nas.

Nie możemy obawiać się wygórowanych wymagań ze swojej strony. Nauka języka obcego to skomplikowana sprawa, dlatego ważny jest rozsądny wybór szkoły, takiej, która spełnia jak najwięcej z wyżej wymienionych kryteriów. Nie jest to trudne – Częstochowa jest bogata w kilka naprawdę dobrych szkół językowych, wystarczy tylko poszukać.