Jak przygotować się do opalania natryskowego?

butt-406413_640Metoda nabywania sztucznej opalenizny metodą natrysku od dłuższego czasu jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych i najzdrowszych. Pod pewnymi względami podkreśla się także jej wyższość nad naturalną „kąpielą” słoneczną – stosowane preparaty nie dość, że są pozbawione szkodliwych substancji, to jeszcze wzbogaca się je o składniki mocno nawilżające i odżywiające skórę. Można zatem z czystym sumieniem nazwać natrysk zabiegiem upiększającym. W perspektywie dłuższego stosowania skóra nabiera nie tylko ładnego kolorytu, staje się także gładsza, bardziej miękka i mniej podatna na wysuszanie się. Jeżeli decydujemy się na tę metodę opalania, warto wiedzieć, jak odpowiednio się do niej przygotować. Nie zajmie nam to dużej ilości czasu, a pozwoli na uzyskanie efektu równej i pięknej opalenizny.

– W dobrym salonie personel zawsze informuje klientów o pewnych czynnościach, które należy wykonać przed zabiegiem. Ma to miejsce najczęściej przy umawianiu wizyty… Zastosowanie się do tych wskazówek jest dość istotne, bo tylko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu opalanie metodą natrysku przynosi zadowalający efekt tj. równomiernie opalone ciało. – podkreśla specjalistka ze Studia Easy Waxing.

Takich zabiegów i czynności jest kilka, jednak łatwo się do nich zastosować. Podstawową kwestią jest wykonanie dokładnego peelingu oraz depilacji całego ciała – szorstka i nierówna skóra to złe podłoże dla uzyskania równomiernej opalenizny. Najlepiej poddać się tym zabiegom na dzień przed, żeby zaczerwienie i obrzęki zdążyły zniknąć. W dniu depilacji po porannym prysznicu nie należy stosować na ciało żadnych kremów ani balsamów – skóra ma być sucha i czysta. Nie należy nakładać makijażu, ani stosować dezodorantów, antyperspirantów i perfum. Ważną kwestią jest także dobór stroju – najlepszym wyjściem jest ciemna bielizna i luźne ubrania, które nie zniszczą świeżej opalenizny.

Opalanie natryskowe jest świetną alternatywą zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Szczególnie chętnie korzystają z tej metody osoby o jasnej karnacji, które nie mogą się długo opalać przez wzgląd na zaczerwienia i poparzenia. To zdrowy dla ciała sposób nabycia pięknego odcienia skóry. Odpowiednie przygotowanie tylko wzmocni i przedłuży działanie tego efektu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.