Dlaczego warto wysyłać kartki?

heart-256605_640Kartki pocztowe, podobnie jak i listy, są przejawem pamięci o osobie adresata. Każdemu jest miło, kiedy otrzymuje kolorową kartkę z serdecznymi życzeniami z jakiejś okazji. Do najczęstszych okazji należą osobiste święta, jak urodziny lub imieniny, a także najważniejsze święta obchodzone przez katolików, czyli Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Za pośrednictwem kartek bliscy nie tylko składają sobie życzenia, ale także kontaktują się ze sobą. Czasami oprócz życzeń wpisują postscriptum (PS), dopisek umieszczony po podpisie autora, w którym zawierają krótką informację, o tym, co się u nich ostatnio działo. Często jest to jedyna forma kontaktu z osobami dawno niewidzianymi, które mieszkają daleko. W obecnych czasach z niektórymi osobami można jednak kontaktować się również drogą elektroniczną. Wystarczy mieć dostęp do Internetu oraz e-mail. Jeśli odbiorca kartek pocztowych także posiada skrzynkę mailową, warto zastąpić tradycyjną korespondencję e-kartkami.

Dzięki temu można odnowić i wzbogacić kontakt z bliską osobą. Kartki elektroniczne można wysyłać z różnych okazji, nie tylko na urodziny, imieniny, Boże Narodzenie i Wielkanoc. Oferta jest duża i stale się powiększa. Istnieją e-kartki m.in. na Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn, a także na walentynki i Halloween. Można także zrobić komuś niespodziankę, wysyłając w oryginalnej formie życzenia „Miłego dnia” lub „Dobranoc”. Warto także czasem przypomnieć komuś o swoim istnieniu, posyłając mu e-kartkę ze słowami „Uwielbiam Cię” lub „Myślę o Tobie”. Niektórych może taka forma korespondencji zaintrygować i być może będą chcieli odświeżyć lub rozwinąć dawną znajomość.