Dewocjonalia idealnym prezentem na pierwszą komunię

girl-411954_640

Pierwsza komunia święta to jeden z najważniejszych sakramentów i jednocześnie niezwykle istotny moment w życiu każdego katolika. To nie tylko uroczysta ceremonia obchodzona w pięknie ozdobionym kościele, ale również okazja do spotkania z rodziną i najbliższymi. Ponieważ dzień ten jest pełen emocji dla młodego katolika, warto zadbać o to, by podarować mu odpowiedni prezent, stanowiący pamiątkę tych ważnych chwil.

Niezaprzeczalnie, wśród najczęściej zakupowanych podarunków z okazji pierwszej komunii, zapisały się rowery, zegarki oraz biżuteria. W związku ze zmieniającymi się trendami, na liście upominków pojawiają się również drobne sprzęty elektroniczne jak tablety. Różnorodność prezentów nie zna najwyraźniej granic, gdyż w ostatnich latach, mnóstwo dzieci pierwszokomunijnych otrzymało nawet zwierzęta, którymi najczęściej były jeże pigmejskie.

Obok wymienionych wyżej prezentów nie może zabraknąć przedmiotów symbolizujących wiarę.Dewocjonalia charakteryzują się zarówno pięknem jak i prostotą. Treści, które przedstawiają, wpasowują się natomiast idealnie w klimaty pierwszej komunii. Producenci oferują obecnie tak szeroki wybór obrazków i biżuterii, że szybko można znaleźć obiekty z wizerunkiem wybranego świętego. Na pamiątkę komunii idealnie nadadzą się medaliki srebrne z Matką Bożą czy srebrny obrazek „Jezu ufam Tobie”.

Obrazki srebrne to kolejny wyjątkowy prezent, który będzie się cechował zarówno odpowiednim przesłaniem jak i elegancją. Te niewielkich rozmiarów ikony nadają każdemu wnętrzu przytulnego charakteru i dosłownie emanują blaskiem głębokiej wiary.

Uroczystość pierwszej komunii świętej pozostaje w pamięci na całe życie. Istotne jest więc, aby zadbać o odpowiednią pamiątkę dla każdego dziecka pierwszkomunijnego, która za każdym razem przywróci wspomnienia ważnych chwil.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.