Depilacja brazylijska – piękno okupione bólem

girl-1307427_640

Lato to okres, w którym częściej odkrywamy swoje ciało i zakładamy bikini. Dlatego warto zadbać o gładką skórę, aby w każdej, nawet niespodziewanej sytuacji wyglądać zjawiskowo pięknie. W tym celu możemy co dwa dni walczyć z odrastającymi włoskami maszynką do golenia, jednak zdecydowanie lepszym sposobem jest depilacja brazylijska.

Czym jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska polega na usunięciu wszystkich włosków z okolic intymnych zarówno z przodu, jak i z tyłu. Zabieg wykonuje się za pomocą wosku twardego, miękkiego lub pasty cukrowej. Większość kobiet twierdzi, że ten ostatni sposób jest najmniej bolesny. Dzieje się tak dlatego, że pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków, dzięki czemu nie powoduje podrażnień. Pamiętać należy, że skóra okolic intymnych jest bardzo delikatna i wrażliwa. Jednak to wykwalifikowana kosmetyczka dobierze najlepszą metodę. Dlatego właśnie nie warto ryzykować wykonując ten zabieg w warunkach domowych. Zdecydowanie lepiej jest udać się do salonu kosmetycznego, gdzie będziesz mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany poprawnie. Dlaczego to takie ważne? Żadna z nas przecież nie chce cierpieć z powodu wrastających włosków i towarzyszącym temu procesowi ropniakom. Aby tego uniknąć wosk lub pastę należy zrywać w odpowiednim kierunku, dokładnie pod kątem 40 stopni. Gwarantuje to, że włoski nie będą łamać się pod skórą, a co za tym idzie – nie będą wrastać.

Zalety, wady i skrępowanie

Do największych zalet depilacji brazylijskiej należy zaliczyć jej trwałość. Powtarzany regularnie zabieg pozwala cieszyć się efektem gładkiej skóry nawet do 6 tygodni. Ponadto odrastające włoski nie tylko rosną zdecydowanie wolniej, ale są także cieńsze, jaśniejsze i słabsze. Niezaprzeczalną wadą depilacji brazylijskiej jest ból. Jest on jednak krótkotrwały, a dla takich efektów warto zacisnąć na chwilę zęby. Niestety, aby zabieg był skuteczny włoski muszą osiągnąć długość około 1 cm, co też uważa się za wadę wszelkich woskowych depilacji. Do tego dochodzi jeszcze skrępowanie. Bo przecież kosmetyczka zobaczy sporą część Twojego ciała, tę najbardziej intymną. Warto jednak pomyśleć o tym, jak o wizycie u lekarza – wykwalifikowana pracownica salonu przeprowadza dziennie bardzo dużo takich zabiegów, więc nie masz się o co martwić. Tym bardziej, że naprawdę warto zaryzykować!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.