Dbaj o zdrowie swojego zwierzaka!

Będąc dzieckiem każdy marzy o posiadaniu własnego czworonożnego przyjaciela. Czy to będzie kot, czy pies, zależy już od indywidualnych wyborów, ale jedno się nie zmienia – jest to marzenie każdego z nas. Jednak, gdy już trafi do rodziny trzeba o niego odpowiednio zadbać. Jak pielęgnować zdrowie swojego pupila?

Pierwszą ważną rzeczą jest wybieranie dobrej jakości karm czy innych przegryzek. Pies powinien mieć zapewnione jedzenie na jak najwyższym poziomie. Dzięki temu będzie szczęśliwy i wolny od powikłań związanych ze spożyciem nieodpowiedniego pokarmu. Ponadto jego sierść będzie lśniła, zęby będą zdrowe, a jego samopoczucie znacznie lepsze. Dodatkowo dobrej jakości karma wzmacnia cały organizm, co wpływa m.in. na jego kondycję.

Sprawdź świetną karmę bezzbożową:

oraz przeczytaj artykuł o korzyściach płynących ze stosowania takiej karmy:

Drugim zadaniem właściciela jest dopieszczanie czworonożnego przyjaciela. Pies uwielbia głaskanie, droczenie się, zabawy, a także drapanie za uszkiem czy po brzuszku. Poprzez rozpieszczanie pupila, daje mu się komunikat o prawdziwej miłości, jaką wobec niego kierujemy. Taki zwierzak jest wierny, lojalny i oddany swojemu właścicielowi. W ten sposób jest także budowana wieloletnia więź.

W przypadku, gdy pupil jednak wykazuje oznaki zmęczenia, znużenia, ma problemy z odżywianiem, a jego nos jest ciepły – warto wybrać się do weterynarza, który wykluczy lub potwierdzi chorobę czworonoga. Ponadto wymioty czy rozwolnienie mogą być powodem poważniejszych schorzeń. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze skonsultowanie się ze specjalistą. W przypadku suczek może oznaczać to również ciążę, co nie zmienia faktu, że wizyta u weterynarza powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.

Przeczytaj także artykuł: http://przerwawpracy.eu/rozpiesc-swojego-pupila/

Zdrowie i szczęście czworonoga powinno być priorytetem każdego dobrego właściciela. Szczęśliwy pies jest największym skarbem i pociechą w trudniejszych chwila. Dlatego, gdy już ktoś decyduje się na przygarnięcie zwierzaka, powinien pamiętać, aby o niego dbać i go dobrze traktować. Więcej na temat zdrowia i szczęścia czworonożnych przyjaciół można przeczytać na https://sklepzkarmami.pl/poradnik/wakacje-i-pies/.