Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego materaca?

bed-881120_640Wyjątkowo intensywny tryb życia to norma w dzisiejszym społeczeństwie. Praca, obowiązki rodzinne i codzienne problemy generują nowe potrzeby. Ze względu na rosnącą świadomość ludzi na temat zdrowia popularne stają się zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania i umiejętności regeneracji. Niewiele osób pamięta jednak o tym, że osiem godzin dobrej jakości snu stanowi podstawę zarówno dla pracy ciała jak i umysłu.

Materac podstawą pełnego wypoczynku

Podstawową kwestią pozostaje wybór odpowiedniego materaca dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. To część wyposażenia łóżka, która ma bezpośredni kontakt z ciałem. Jakość materaca ma zatem ogromne znaczenie dla jakości snu. Produkty znanych marek takich jak TEMPUR odpowiadają nie tylko za komfort, ale również za zdrowie i bezpieczeństwo.

Jak wybrać?

Na rynku można spotkać się z szeroką ofertą materacy o przeróżnym właściwościach i w imponującym przedziale cenowym. Czym się kierować przy wyborze? Chociaż opinia internautów, czy polecenie bliskich to często najlepsze wyjście, w kwestii tego akurat zakupu rzadko się sprawdza. Dlaczego? Każde ciało jest inne. Zadowolenie mamy czy przyjaciółki niekoniecznie daje gwarancję tego samego efektu w naszym przypadku. Prostym rozwiązaniem jest zaufanie możliwie najlepszej firmie, marce cieszącej się niesłabnącym uznaniem. Doskonały przykład stanowią materace i akcesoria TEMPUR, od lat kojarzone z wysokim stopniem komfortu i bezpieczeństwem opartym na wyjątkowej technologii.

Czym jest TEMPUR?

Pierwotnie nazwą TEMPUR określono specjalistyczny materiał wykonany w NASA, przeznaczony do użytku astronautów. Jego zadaniem była ochrona przed przeciążeniami w czasie lotów kosmicznych. Niezwykłe właściwości połączone z wysokim stopniem wytrzymałości sprawiły, że firma postanowiła wykorzystać tę innowację na rzecz codziennego życia. Na początku lat 80-tych na materace marki TEMPUR mogli pozwolić sobie nieliczni, uprzywilejowani. Jednak ze względu na systematycznie zwiększającą się liczbę zadowolonych użytkowników, firma obejmuje dziś swoją działalnością 87 państw na całym świecie.

Konsekwencja i nowe technologie

Podstawowym zadaniem materiału TEMPUR była walka z siłami ciążenia w kosmosie. Tą samą technologię wykorzystano przy produkcji wyjątkowych materacy. W wyniku tych działań powstał produkt zapewniający wysoki stopień komfortu w czasie snu. – Odpowiadają za to właściwości materiału; uczucie lekkości jest efektem niezwykle równomiernego rozłożenia ciężaru ciała na całej powierzchni materaca. Produkty TEMPUR działają też zdrowotnie: stabilizują układ kostny i przywracają właściwe krążenie. – tłumaczy specjalista sklepu salonsnu.pl.

Indywidualny wybór

Najwyższej klasy marki, takie jak TEMPUR doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ludzkie ciała, a także umysły – gusta i upodobania – różnią się od siebie. Z tego względu nawet w kwestii tak wyjątkowego materiału można liczyć na możliwość wyboru bardziej sprężystego, miękkiego lub twardego modelu. Specjalnie w tym celu powstają konkretne linie materacy. Niektóre z nich, takie jak Breeze od TEMPUR zaprowadzają nawet odpowiedni dla najlepszego wypoczynku mikroklimat, m.in. odprowadzając wilgoć. Warto uwzględnić właściwości i specyfikę różnych materacy i dobrać najlepszy, konkretnie dla siebie.

Prawie jedna trzecia ludzkiego życia to czas snu. To proste i logiczne, aby jego jakość zapewniała codzienną dawkę relaksu i energii do działania przez cały następny dzień. Wybór najlepszego możliwego materaca jest w tej kwestii kluczowy. Przy jego zakupie warto bezwzględnie stawiać na na jego najlepsze właściwości oraz własne potrzeby. Wysokiej klasy materace TEMPUR, łączące kosmiczną technologię z niepodważoną do tej pory renomą spełniają wszystkie wyżej wymienione właściwości.

Więcej materiałów wideo jest dostępnych pod adresem: youtube.pl/KomfortSnu

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.