Czy zdecydować się na manicure hybrydowy?

woman-865111_640Manicure hybrydowy, jak sama jego nazwa mówi, jest istną hybrydą. Jak to bywa w takich połączeniach, specjaliści zaczerpnęli to, co najlepsze z dwóch metod malowania paznokci, i stworzyli inną, jeszcze lepszą. Tak zwana hybryda łączy sobie wszystkie zalety manicure’u klasycznego oraz żelowego.

Przede wszystkim chodzi o trwałość lakieru. Dzięki utwardzaniu go pod lampą UV, jak w przypadku popularnych niegdyś tipsów, lakier nie rysuje się i już po kilku chwilach można wykonywać normalne czynności, które nie byłyby możliwy w przypadku klasycznego sposobu malowania paznokci. Jeśli zaś o tę metodę chodzi, specjaliści pożyczyli od niej niezwykle duży wybór kolorów lakierów i specyfików oraz… sposób zdejmowania lakieru. Wiadomo bowiem, że przy tipsach żelowych trzeba było po prostu spiłowywać lakier, co bardzo niszczyło płytkę, szczególnie jeśli zabieg zdejmowania wykonywała niedoświadczona kosmetyczka. Z lakierami hybrydowymi nie ma takiego problemu. Dzięki temu można cieszyć się trwałością żelu bez martwienia się o stan płytki paznokci.

Czy hybryda jest bezpieczna?

Co prawda niektóre kobiety wciąż nie są przekonane do manicure’u hybrydowego. Uważają, że jest on zwyczajnie nieopłacalny, a przede wszystkim, niezdrowy dla paznokcia. Nic podobnego! Jeśli wykona się zabieg w gabinecie kosmetycznym, który jest profesjonalny i posiada doświadczenie, wszystko powinno być w jak najlepszym porządku. Przede wszystkim kosmetyczka powinna wiedzieć, jak bezpiecznie zdjąć lakier. W tym celu na płytkę nakłada się specjalne waciki ze zmywaczem. Co prawda trzeba chwilę odczekać, ale po takim czasie bez problemu lakier schodzi – z użyciem zmywacza. Pod żadnym pozorem nie można namaczać dłoni w miseczce ze zmywaczem, ponieważ to niszczy zarówno skórę, jak i paznokcie.

Manicure hybrydowy jest dobry i warto zdecydować się na ten zabieg. Należy jednak wybrać taki salon kosmetyczny, który specjalizuje się w tego typu pielęgnacji dłoni i po prostu będzie potrafił to wykonać. Jeden nieudany zabieg i bardzo łatwo można zrazić się do hybrydy, co byłoby zaprzepaszczeniem szansy na posiadanie naprawdę ładnych paznokci.

Więcej informacji na: http://easynails.pl/

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.