Bierzesz ślub? A pomyślałaś o profesjonalnej depilacji?

36Okres wiosny i lata to czas kiedy wiele par decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu. Zaraz po podjęciu tak poważnej decyzji i ustaleniu wszystkich szczegółów, każda panna młoda zaczyna się zastanawiać jak będzie wyglądać w tym najważniejszym dniu. Wiele rzeczy, jak chociażby zakup sukni ślubnej, jest wykonywanych wcześniej. Natomiast przed samą ceremonią wykonujemy makijaż, fryzurę oraz depilację.
Najpopularniejsza jest depilacja lycon (czyli woskiem), która zapewni pannie młodej komfort nie tylko w trakcie wesela, ale również w trakcie nocy poślubnej i miesiąca miodowego.

Lycon są to woski i produkty po depilacji wywodzące się z Australii. Ostatnio bardzo modne stały się w Polsce i innych krajach europejskich. Cechą wyróżniającą te woski jest fakt, że wyrywają one nawet włoski o długości 1 milimetra. Dzięki specjalnej aplikacji wosk nie przykleja się i nie ciągnie skóry, co zapobiega zaczerwienieniom i podrażnieniom po depilacji.
Nawet jeśli zdarzy się wykonać depilację lycon na ostatnią chwilę, możemy być pewne, że skóra po tym zabiegu będzie gładka i piękna bez podrażnień, które mogłyby wpłynąć ujemnie na samopoczucie panny młodej.
Oczywiście wszystko zależy od rodzaju skóry. Niestety skóra sucha i wrażliwa, płytko unaczyniona gorzej radzi sobie z następstwami depilacji. Dlatego ważna jest dobra znajomość swojej skóry i ciała przy podejmowaniu tego typu decyzji.

Najlepiej kilka tygodni przed ślubem wybrać się do salonu kosmetycznego, z którego usług mamy zamiar skorzystać i poradzić się profesjonalistów. Można również na 2-3 miesiące przed ceremonią wykonać zabieg testowy, dzięki któremu rozeznamy się jak na depilację zareaguje nasza skóra.